شهردار منطقه یازده خبر داد : برای اراضی اطراف پردیس تأتر نیز برنامه های توسعه ای داریم

شهردار منطقه یازده با بیان اینکه عملیات  اجرایی پردیس تئاتر شیراز در بلوار نصر شرقی بیش از چهل و پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: شهرداری برای اراضی اطراف پردیس تأتر نیز برنامه های توسعه ای دارد.
وی مهمترین ویژگی پردیس تئاتر را موقعیت ویژه جغرافیایی آن برشمرد و اذعان کرد: قرار گرفتن این مجموعه در کنار یک خیابان 45 متری، دارا بودن مسیر ارتباطی مناسب، دسترسی به شریان های اصلی شهر و مجاورت این فضا با بافت فرسوده شهری برای این مجموعه یک برتری جغرافیایی محسوب می شود.
مهندس برزگر در خصوص دلیل نام گذاری این مجموعه به پردیس تئاتر گفت: خصلت تئاتر به گونه ای است که یک سالن تکی کارایی لازم را ندارد و نیاز است که چند سالن همزمان در کنار یکدیگر موجود و فعال باشند.
وی خاطرنشان کرد: برخلاف سینما، تئاتر یک برنامه و هنر پویا و زنده است که این ویژگی باعث می شود به فضاها و سالن های بیشتری همچون سالن اصلی نمایش، سالن اجراهای تمرینی، فضای پشت صحنه، اتاق گریم، سالن لباس و..  نیاز داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در طراحی این پردیس تأتر به نیازهای فوق توجه شده است یادآور شد: پردیس تئاتر دارای یک سالن نمایش 200 نفره و دو سالن با ظرفیت صد نفر تماشاچی می باشد. همچنین جهت اجرا و برگزاری نمایش‌های خیابانی یک سالن روباز برای این مجموعه در نظر گرفته شده است.
  لازم به ذکر است که این مجموعه هنری فرهنگی در زمینی به وسعت5800 متر زمین در بلوار نصر و با 3هزار متر مربع زیربنا در دو طبقه احداث می شود.

منبع : شهرداری منطقه یازده شیراز
۱۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است