در دیدار با مشاور امور جوانان شهرداری شیراز مطرح شد: بر استفاده از جوانان در کنار افراد با تجربه حمایت می کنیم

در دومین جلسه مشاور امور جوانان شهرداری با کارکنان و مدیران شهرداری منطقه یازده بر اهمیت هماهنگی و تبادل نظر کارکنان جوان تأکید شد.
مهندس برزگر در این دیدار دوستانه از حمایت قاطع خود بر استفاده از جوانان در کنار افراد با تجربه جهت پست های مدیریتی خبر داد و اظهار نمود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری ما نیز براین باوریم که نیروی جوانی، خلاقیت و ابتکار جوانان می تواند به فرایند توسعه کشور کمک کند. در این راستا شهرداری منطقه یازده با به کارگیری نیروهای جوان و تقویت توان علمی و تخصص آنها به عنوان مدیران بالقوه شهرداری شیراز به آنها توجه می کند.
وی با اعلام این مطلب که گروه سنی کارکنان منطقه یازده عمدتاً از قشر جوانان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: تعداد نیروی انسانی شهرداری منطقه یازده، به نسبت وضعیت جغرافیایی و جمعیت منطقه کمتر از پرسنل سایر مناطق شهرداری شیراز می باشد.اما بخاطر اعتماد به جوانان و استفاده از توانایی و دانش آنها در زمینه ارائه خدمات در وضعیت مطلوبی به سر می بریم.
 
مشاور امور جوانان شهردار شیراز نیز در این جلسه ضمن ابراز خشنودی از عملکرد مهندس برزگر  برای ایجاد بستر مناسب و ارائه فرصت به جوانان برای احراز پست های مدیریتی گفت: این امر باعث ایجاد انگیزه و همچنین تلاش سایر جوانان جهت رسیدن به پست های مدیریتی در منطقه می شود.
مهندس کاکایی خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد عدالت و افزایش انگیزه بین کارکنان شهرداری، تعیین تکلیف وضعیت کارکنان بخش خصوصی و همسان سازی حقوق کارکنان با هرگونه شرایط استخدامی را توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری شیراز دنبال می کنیم.
وی ضمن تأکید بر اهمیت منابع انسانی در پیشبرد اهداف سازمانی گفت: موضوعات مربوط به منابع انسانی و ایجاد انگیزش و ارتقای شغلی آنان جزو اهداف حوزه امور جوانان است که به طور جدی آن را دنبال می کنیم.
کاکایی از تاکید قاطع مهندس اسکندرپور شهردار شیراز بر استفاده از جوانان در پستهای کلیدی و مدیریتی خبر داده و گفت: برای رسیدن به این هدف، 200 تا 300 نفر از پرسنل جوان پس از گزیش‌های متخلف انتخاب و جهت گذراندن دوره های گوناگون برای طرح جانشین پروری آموزش های لازم را طی می کنند.
مشاور شهردار در امور جوانان توضیح داد: در این طرح  پس از ارائه آموزش های لازم، انجام تست های روانشناختی علمی و تکیه بر اصل شایسته سالاری، از بین افراد لایق و توانمند  مدیران آینده شهرداری از میان پیکره خود سازمان انتخاب می شوند.
 
 

منبع : شهرداری منطقه یازده شیراز
تعداد بازدیدها : ۵۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است