تقدیر از فعالین نماز و عفاف و حجاب

شهردار منطقه یازده شهرداری شیراز:
باید فرهنگ نماز عفاف و حجاب در تمام شئون زندگی مدنظر قرار گیرد
شهردار منطقه در جلسه تحول اداری با موضوع تقدیر از فعالین نماز و عفاف و حجاب گفت: علاوه بر به جا آوردن واجبات، بایستی فرهنگ نماز عفاف و حجاب نیز در تمام شئون زندگی مدنظر قرار گرفته و تبدیل به یک امر درونی شود.
مهندس برزگر محیط نمازخانه را محلی برای تجمع ، دیدار؛ هم افزایی و اشتراک فکر دانست و گفت: نماز جماعت شرایطی به وجود می آورد که ضمن انجام ادای وظیفه در قبال پروردگار بتوانیم جامعه مدنی کوچکی در محل کار ایجاد کنیم.
وی گفت: عفاف و حجاب در باطن نیز نمادهای مشخصی دارد که به وسیله آنها یک سازمان به هدف نهایی خود که همانا انجام امور مردم و جلب رضایت آنهاست نزدیک می شود.
شهردار منطقه یازده در ادامه این جلسه ضمن تأکید به رعایت عفاف و حجاب برای تمام انسانها گفت: عفاف موضوعی فارغ از جنسیت است که تمام افراد ملزم به رعایت آن بوده و جزو محاسن اخلاقی محسوب می شود.
مهندس برزگر رعایت عفاف و حجاب را به منزله حرمت به حریم افراد دانست و خاطرنشان کرد: حفاظت و رعایت حریم های خود و دیگران باعث می شود خیلی از مشکلات جامعه حل شود.
وی عدم رازداری، عدم حفظ ارزش های درونی و عزت نفس را نوعی بدحجابی دانست و افزود: ظاهر افراد نماد حجاب و بی حجابی نیست و این موضوع باید به یک ارزش درونی تبدیل شود؛ زیرا کسی که شأن و شخصیت خودش را
خوب حفظ می کند می تواند ارتباط سالم تر و بهتری با ارباب رجوع و جامعه برقرار کند.
لازم به ذکر است که در این مراسم  به چند تن از خواهران و برادارنی که در حوزه های نماز و عفاف و حجاب فعال بودند جوایزی اهدا شد..

منبع : منطقه یازده
تعداد بازدیدها : ۶۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است