دیدار شهردار منطقه یازده با مدیر کل بازرسی شهرداری شیراز

شهردار منطقه یازده شیراز:
شهرداری های مناطق هم‌جوار نباید از مشکلات یکدیگر فارغ باشند
 
 شهردار منطقه یازده شیراز: در دیدار با مدیر کل بازرسی شهرداری شیراز ضمن بیان برخی از مسائل و مشکلات شهرداری های مناطق گفت: شهر یک کالبد واحد و به هم پیوسته است و برای انسجام در امور آن، شهرداری های مناطق نباید از مشکلات یکدیگر فارغ باشند.
 مهندس برزگر تصریح نمود: برخی مناطق با یکدیگر مرزهای مشترک جغرافیایی داشته و بسیاری از مسائل شهرسازی، عمرانی، ترافیکی و حتی منابع آب در آنها مشترک است، بنابراین مشارکت و همکاری شهرداران مناطق به خصوص مناطق هم‌جواردر مدیریت شهری یک امر ضروری و طبیعی است.
شهردار منطقه یازده شیراز با ذکر این مطلب که کلانشهر شیراز در حال رشد سریع جغرافیایی و جمعیتی است گفت: باید قدرت ساختاری و اختیارات شهرداران مناطق به گونه ای باشد که با این رشد سریع هماهنگ بوده و توانایی روبرویی با مسائل رو به رشد حوزه های خود را داشته باشند.
مدیر کل بازرسی شهرداری شیراز نیز ضمن تشکر از کسانی که در حوزه های مختلف شهرداری تلاشی واقعی و صادقانه در خدمت رسانی به مردم دارند گفت: شهرداران و کارکنان مناطق یازده گانه، جزو مظلوم ترین و پرتلاش ترین اعضای خانواده بزرگ شهرداری هستند.
وی ضمن اشاره به این مطلب که اگر تمام کارها بر اساس قانون و مقررات و مشورت پیش برود هیچ مشکلی نخواهیم داشت گفت: هدف اصلی بهبود سلامت اداری است و در این راستا ما در مجموعه بازرسی در نظر داریم کارشناسی بازرسی و نظارت دائمی را اجرایی کنیم و از شهرداران مناطق و سایر مدیران شهرداری نیز می خواهم که همانند یک بازوی مشورتی، همراه و مشاور خوبی برای ما باشند و مجموعه بازرسی را نیز مشاور خود در اصلاح امور سازمانی و تشکیلاتی شهرداری بدانند.
صارمی زاده با بیان این مطلب که قرار نیست کار دیگران را شهرداری انجام دهد تأکید کرد: ما خیلی از برنامه ها و وظایف را به خودمان تحمیل کرده ایم و حالا نمی توانیم جوابگو باشیم. در حالی که برخی از مسائل هیچ ارتباطی به شهرداری ها ندارند و به خاطر اینکه ما داوطلبانه یا به هر دلیل دیگری وارد آن شده ایم به جمع وظایف ما افزوده شده اند.
مدیر کل بازرسی شهرداری شیراز همچنین خاطرنشان کرد: در شهرداری شرح خدمات و وظایف حوزه بازرسی نیز مشخص است و ما به هیچ عنوان قصد نداریم در چارچوبی غیر ازبازرسی وارد شویم؛ حراست کار خود را می داند و ما دلیلی نمی بینیم که موازی آن حوزه کار کنیم؛ بدیهی است که اگر مسأله ای نیاز به پیگیری خاصی داشته باشد، به آن حوزه ارجاع می گردد.
 
 
 

منبع : منطقه یازده
تعداد بازدیدها : ۳۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است