جلسه با حضور یاوران شورا در منطقه یازده شهرداری شیراز

مهندس پاک فطرت عضو شورای اسلامی: دغدغه ما عملگرایی است
شهردار منطقه یازده: اسم های قدیمی محلات، بخشی از تاریخ و هویت یک منطقه هستند
در جلسه ای که با حضور یاوران شورا در منطقه یازده شهرداری شیراز برگزار شده بود، مهندس پاک فطرت عضو شورای اسلامی شهر شیراز این عضو شورا با اشاره به اهمیت عمل گرایی عنوان کرد: به دنبال شعار و سخن نیستیم بلکه دغدغه ما عملگرایی است. بر این اساس سعی کردیم بر اساس کدها و مناطق خالی، یاوران جدید را به جمع یاوران قدیم منطقه اضافه کرده تا قدرت عمل یاوران شورا در منطقه افزایش یابد.
پاک فطرت افزود: برای کسب نتیجه مؤثر می بایست جلسات یاوران شورا تحت هر شرایطی و براساس برنامه های تعیین شده برگزار شود. حتی اگر شهردار منطقه در جلسه ای دیگر حضور دارد و نمی تواند حضور داشته باشد جلسات باید با حضور معاونین برگزار شود.
وی با بیان این مطلب که ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم خطاب به شورایاران گفت: با ساخت گروه‌های مجازی در پیام رسان های داخلی و توسعه آن بین شهروندان محلات در اطلاع رسانی پیشتاز بوده و از حال و هوای محلات، فرهنگ ها، مراسم و مشکلات محلی برای روابط عمومی منطقه خبر،گزارش و عکس ارسال کنید تا هر چه بهتر به مسائل محله و حوزه شما پرداخته شود.
پاک فطرت با بیان این نکته که یاوران، بازوان توانمند شورا و شهرداری هستند افزود: هر کدام از شما دارای تخصص و تجربه های خاصی هستید و افکار، ایده‌ها، طرح ها و  نظرات شما می تواند مربوط به تمام کلانشهر شیراز باشد.
وی توضیح داد: ما در شورا 8 کمیسیون تخصصی داریم که شما یاوران می توانید با ایده ها و نظریه های خود در مباحث ترافیک، فضای سبز، مسائل فرهنگی و اجتماعی، خدمات شهری و.. برای این کمیسیون ها خوراک تهیه کنید.
 پاک فطرت با اشاره به اینکه منطقه یازده، منطقه ای نوپا و جدید است که علیرغم کمبود اعتبارها به خوبی کار می کند، افزود: بهترین کار خدمت به مردم است. ما مردم خوب، قدرشناس و صبوری داریم که اینها برای ما نعمت و فرصت هستند و ما خدمتگزاران مردم می بایست با برنامه ریزی صحیح، مسیر بالندگی شهر و کشور را هموار کنیم.
  مهندس برزگر، شهردار منطقه یازده نیز در این برنامه خطاب به یاوران شورا گفت: ما اعتقاد نداریم که شما بیایید و مشکلات ما را بپوشانید بلکه از شما می خواهیم اگر جایی اشکال و ایراد دیدید حتما بیان کرده و تا زمان رفع مشکل با جدیت آن را پیگیری کنید.
وی افزود: ما نیز اگر به این نتیجه برسیم که علت انجام نشدن یا حل نشدن مسأله ای، کم کاری برخی افراد  است به شدت با آن مقابله می کنیم.
مهندس برزگر خاطرنشان کرد: منطقه یازده جزو مناطق جدید است و می بایست آنگونه که مردم انتظار دارند  ساختارش نیز جدید باشد.
 وی با اشاره به این مطلب که ستاد سفر نباید دولتی باشد گفت:در حال حاضر بیش از 90 درصد بار ستاد سفر بر روی دوش شهرداری هاست و در این راستا ما هفته گذشته اولین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی را در منطقه برگزار نمودیم که در آن روشنایی معابر، سرویس‌های بهداشتی، ایجاد سفره‌های هفت سین، بحث افزایش امنیت در پارک‌ها و.. را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی در پاسخ به یکی از یاوران شورا که خواستار این بود که اسم دیگری برای محله خبازان انتخاب و جایگزین شود گفت: اسم های قدیمی محلات، بخشی از تاریخ و هویت یک منطقه هستند و می بایست با معرفی تاریخچه این نام برای شهروندان ، به محله هویت فرهنگی تاریخی  بدهیم.اما اگر تغییر نامی به درخواست جمعی از ساکنان منطقه باشد ما به آن درخواست احترام گذاشته و برای شورای نام گذاری ارسال می کنیم تا پس از بررسی نام جدید انتخاب شود.
مهندس برزگر نصب سرعت کاه در معابر منطقه را راه حل مناسبی برای بهبود مشکل ترافیک ندانست و اذعان کرد: ما در منطقه یازده بیشتر به دنبال ایجاد تحول و نگرش های فرهنگی در شهروندان هستیم به شکلی که دیگر نیازی به عوامل بازدارنده ترافیکی احساس نشود.
    در ادامه این جلسه یاوران شورا به بیان مشکلات و خواسته های موجود در محلات خود پرداختند و مهندس اسکندری معاون شهرسازی و عمرانی منطقه نیز آمادگی خود را برای دریافت نظرات و مشاوره‌های شورایاران در تمام ایام هفته اعلام نمود و گفت: ما تمام نامه ها و درخواست های شما را پیگیری کرده و به شکل هفتگی به همراه شهردار، از مناطقی که شما گزارش داده اید دیدار و تا رفع مشکلات موضوع را پیگیری می کنیم.
دبیر کمیته یاوران شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان این مطلب که در حال حاضر برای هر یک از کدها یک یاور داریم، یادآور شد: تمام تلاش ما این است که حتی الامکان دوستانی در لیست اعضای شورایاران  قرار بگیرند که مطمئن باشیم بیشترین توان و همکاری را با شهرداری و شورا خواهند داشت.
 معصومی به بیان اهداف کمیته یاوران پرداخت و گفت: توسعه حضور و مشارکت جوانان در امور شهر،پیگیری مباحث مربوط به حوزه بانوان، توانمند سازی شهروندان و برپایی کارگاه‌ آسیب های اجتماعی پیرامون اعتیاد و معضلات و مضرات مواد مخدر در محلات از جمله مهمترین برنامه های ما می باشد که از شورایاران نیز توقع داریم ما در رسیدن به این اهداف یاری دهند
وی افزود:در جلسات گذشته ما یک زمان بندی اعلام کردیم که هر شنبه در شورا منتظر یاران شورا هستیم تا ضمن حضور به بیان مشکلات منطقه خود بپردازند اما متاسفانه در این مدت فقط یکی دو نفر از یاوران حضور پیدا کرده اند که این مسأله جای تأمل دارد.

 
 

منبع : منطقه یازده
تعداد بازدیدها : ۴۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است